دانشجویان پزشکی اوکراینی برای ادامه تحصیل در اسکاتلند


گروهی از دانشجویان پزشکی اوکراینی پس از امضای قرارداد خواهرخواندگی با دانشگاه داندی به تحصیل خود در اسکاتلند ادامه خواهند داد.

دانشجویان دانشگاه پزشکی ایالتی دنیپرو این فرصت را خواهند داشت که به عنوان بخشی از هماهنگی بین این دو مؤسسه، در دانشکده پزشکی داندی کار کوتاه مدت داشته باشند.

علاوه بر این که به دانش‌آموزان اجازه می‌دهد تحصیلات خود را در اسکاتلند ادامه دهند، این توافقنامه همچنین باعث می‌شود که داندی منابعی را به اوکراین ارسال کند، جایی که درس‌های حضوری در پی تهاجم روسیه به حالت تعلیق درآمده است.

آنتون لیویخ، رئیس بخش روابط بین‌الملل دانشگاه پزشکی دولتی دنیپرو، گفت: «از 24 فوریه، زمانی که روسیه تهاجم تمام عیار به اوکراین را آغاز کرد، جهان ما متلاشی شده است.

نمایی از ساختمان دانشکده پزشکی دانشگاه داندی.
دانشجویان دانشگاه پزشکی ایالتی دنیپرو در دانشکده پزشکی داندی کار خواهند کرد.

«سیستم آموزشی چالش‌هایی را تجربه می‌کند که قبلاً دیده نشده بود، حتی در طول همه‌گیری کووید-۱۹.

کارکنان دانشگاه پزشکی دولتی دنیپرو به تدریس آنلاین ادامه می‌دهند، اما از آنجایی که مهارت‌های عملی در آموزش پزشکی از اهمیت حیاتی برخوردار است، هم دانشجویان و هم دانشگاهیان در رنج هستند.

در این دوران سخت و تاریک، بریتانیا حمایت بی‌سابقه‌ای از اوکراین نشان می‌دهد و ما از کمک و تمایل شرکای خود مانند دانشگاه داندی قدردانی می‌کنیم.

همکاری بین موسسات ما هم برای دانشجویان و هم برای کارکنان بسیار مفید خواهد بود و ما از این فرصت برای کسب تجربه از یکی از دانشگاه‌های پیشرو بریتانیا سپاسگزاریم.

دنیپرو که در مرکز اوکراین واقع شده است بارها مورد هدف نیروهای روسیه قرار گرفته است.

در ماه ژوئیه، شهردار آن از غیرنظامیان باقی مانده خواست که پس از حمله موشکی دوربرد به شهر، شهر را ترک کنند.

تدریس در دانشگاه پزشکی دولتی دنیپرو از زمان تهاجم نیروهای روسی در فوریه به شدت تحت تأثیر قرار گرفته است.

به دانشجویان بین‌المللی که به خانه بازگشته‌اند اجازه ادامه آموزش عملی خود را در کشورهای خود دریافت کرده‌اند، با این حال، فرصت‌های عملی محدودی برای دانشجویان اوکراینی که در وطن خود باقی می‌مانند وجود داشته است.

به عنوان بخشی از قرارداد خواهرخواندگی با داندی، پیش‌بینی می‌شود که ۹ دانشجو برای قرارگیری شش هفته‌ای به اسکاتلند به میزبانی دانشگاه سفر کنند.

دکتر الی هوترسال از دانشکده پزشکی دانشگاه گفت: «جنگ در اوکراین تأثیر مخربی بر آموزش دانشجویان پزشکی دارد.

«با تعلیق تدریس در محوطه دانشگاه، هزاران دانشجو در بلاتکلیفی رها شده‌اند.

ما در موقعیت خوش شانسی هستیم که می‌توانیم به همتایان خود در دنیپرو کمک کنیم، آموزش حضوری در اسکاتلند را تسهیل می‌کنیم و همچنین به آمادگی برای از سرگیری کلاس‌ها برای دانشجویان در کشورشان کمک می‌کنیم.

این دانش آموزان بخش مهمی از آینده اوکراین را تشکیل خواهند داد. این که بتوانیم از آنها در داندی استقبال کنیم و به آنها کمک کنیم پتانسیل خود را برآورده کنند، تنها راهی است که می توانیم از طریق آن همبستگی خود را ابراز کنیم.”


دیدگاهتان را بنویسید