تجارت طبق معمول برای کشاورز اسکاتلندی و دخترانش در این روز مادر


کشاورزان اسکاتلندی در مزرعه خانوادگی دانکن در این یکشنبه به سختی کار خواهند کرد، زیرا بریتانیا روز مادر را جشن می گیرد.

به طور سنتی، این یک روز از سال است که مادران در سراسر کشور یک روز استراحت و آرامش را تضمین می کنند.

با این حال، این مورد برای یک کشاورز و مادر اسکاتلندی، شونا دانکن، و دخترانش ربکا و سالی صادق نیست.

مزارع خانوادگی دانکن یک مزرعه سنتی خانوادگی و مقصد گردشگری کشاورزی است که دارای غلاف‌های لوکس در سواحل دریاچه لوموند در اسکاتلند است.

کشاورز شونا دانکن و دخترانش در آغل گوسفند ایستاده اند
سه مزرعه آنها توسط نسل دوم و سوم خانواده دانکن اداره می شود

با وجود جشن‌ها، روز مادر هیچ تفاوتی با روزهای دیگر در مزرعه ندارد.

شونا اذعان می کند: «روز مادر در میانه زمان بره زایی است، بنابراین همه ما باید با هم کار کنیم تا مطمئن شویم که همه بره ها و مادران تازه متولد شده خود را ایمن و سالم نگه داریم.

من مطمئن هستم که یک جعبه شکلات و یک کارت در نقطه‌ای از روز به من می‌رسند و صادقانه بگویم که به هیچ وجه نمی‌خواهم آن را داشته باشم.»

به عنوان یک کسب و کار خانوادگی برای بیش از 50 سال، دانکن ها همگی در کالج روستایی اسکاتلند تحصیل کرده اند و هر دو دختر پس از شیوع کووید به خانه بازگشتند.

کار کردن به‌عنوان یک گروه فشرده برای شونا، ربکا و سالی به خوبی کار می‌کند و هر کدام مسئولیت حوزه‌های متفاوتی از تجارت را بر عهده دارند.

هر کدام صبح زود به جهات مختلف می روند تا ساعت 10 صبح با هم برگردند و قهوه بخورند.

در یک روز معمولی می‌توان ربکا را دید که با تراکتور و واگن غذا می‌رود، در حالی که سالی ممکن است روی رزرو کردن کلبه‌ها و غلاف‌ها تمرکز کند.

شونا گفت: “تیم پویایی ما به خوبی کار می کند، زیرا هر یک از ما مسئولیت های خاص خود را داریم که به آن علاقه داریم.

“در صورت بروز هر گونه اختلافی، آنها را دور میز آشپزخانه قرار می دهیم – معمولاً چند ساعت دیگر عادی شدن از سر گرفته می شود و ما بر سر و صداهای خود غلبه خواهیم کرد.”

انتخاب هر دو دختر برای دنبال کردن شغل در شرکت خانوادگی به شونا این امکان را داده است که در مناطق دیگر از جمله کلبه‌های تازه بازسازی‌شده در محل و غلاف‌های گلمپینگ رشد کند.

سالی گفت: «محل اقامت ما ترکیبی از خانواده‌ها و زوج‌ها از سراسر بریتانیا را به ارمغان می‌آورد که می‌خواهند برای استراحت از همه چیز رزرو کنند و از جامعه روستایی که در آن زندگی می‌کنیم لذت ببرند.

برخی از مهمانان از ما به‌عنوان پایگاهی راحت برای پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری استفاده می‌کنند و برخی دیگر از نشستن در جکوزی و لذت بردن از مناظر طبیعی لذت می‌برند.»

رشد مزارع خانوادگی دانکن شاهکار آسانی برای خانواده نبوده است، اما تلاش و عزم سخت شونا دخترانش را به استقبال کامل از زندگی مزرعه ترغیب کرده است.

ربکا به یاد می‌آورد: «از کودکی از گاوها می‌ترسیدم و اکنون مسئولیت این را دارم که مطمئن شوم 150 تای آن‌ها هر روز صبح خوشحال و سیر می‌شوند.»

شونا افزود: “ربکا از کودکی می‌گفت: “من می‌خواهم مثل مامان باشم و تمام روز در چادرهایم پرسه بزنم!”


دیدگاهتان را بنویسید